EÜ İletişim Fakültesinde Sanat Duvara Resmedildi

Ege Üniversitesi(EÜ) tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında, İletişim Fakültesinde sanat bu kez duvarlara resmedildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Ayşegül Alkan Koş tarafından icra edilen “Atatürk ve Türk Bayrağı Duvar Resmi” ve “Cumhuriyet Tarihinde Geçmişten Günümüze İletişim Araçları” çalışmaları, aylar süren emeğin ardından fakülte duvarlarındaki yerini aldı. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi olarak Cumhuriyetin 100. Yılını, Türkiye Yüzyılı ülküsü ile dolu dolu bir programla kutladıklarını vurgulayarak, bu kapsamda İletişim Fakültesi tarafından anlamlı bir sanat eserine imza atıldığını söyledi. 

 “Duvar resimleri fakültemizi renklendirdi”

Duvar resimlerinin fakülteye hem görsel hem de manevi olarak katkı sağladığını ifade eden EÜ İletişim Fakültesi Dekanı ve Medya Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Ayşegül Alkan Koş tarafından resmedilen “Atatürk ve Türk Bayrağı Duvar Resmi” ve “Cumhuriyet Tarihinde Geçmişten Günümüze İletişim Araçları” duvar resimleri fakültemizi renklendirdi.  Sanatın toplumla buluşmasını üniversite olarak çok önemsiyoruz. Fakültemizin duvarlarını süsleyen resimler, öğrencilerimizin ve personelimizin üzerinde olumlu bir etki yaratacak. Atatürk ve Türk Bayrağı ile milli değerlerimizi hissederken, iletişim araçlarının zaman içerisindeki değişimlerini gözlemleme deneyimini yaşayacaklar. Ayrıca bu çalışmalar fakültemizde önemli bir hatıra olarak yerini alacak. Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel bu çalışmayı gerçekleştiren Ayşegül Alkan Koş’a emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Atatürk ve Türk Bayrağı Duvar Resmi”  isimli çalışmada akrilik boya tekniği kullanılırken 1 metre 16 santimetre uzunluğunda, 4 metre 60 santimetre genişliğinde Atatürk Portresi ve Türk Bayrağı eseri İletişim Fakültesinin duvarını süsledi. “Cumhuriyet Tarihinde Geçmişten Günümüze İletişim Araçları” çalışmasında ise cumhuriyet tarihinden bugüne kadar farklı dönemlere ait birçok iletişim aracı, İletişim Fakültesinin duvarında yerini aldı.  Eserin boyutu 2 metre 90 santimetre uzunluğunda, 5 metre 10 santimetre genişliğinde olurken, akrilik boya tekniği kullanıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x