Yakında Türkiye’nin Dört Bir Yanında Çalışmaya Başlayacak Starlink Uydu Hizmeti 2 Milyon Abone Sayısını Geçti!

Yakın zamanda Türkiye’de kullanıma sunulacağı konuşulan ünlü uydu ve internet hizmeti Starlink, dünya çapında 2 milyon abone sayısına ulaştıklarını duyurdu.

Elon Musk yönetimindeki SpaceX’in ünlü uydu ve internet hizmeti Starlink, her geçen gün dünya çapında yaygınlaşmaya devam ediyor.

Günümüz internet sağlayıcılarına kıyasla çok daha verimli ve kesintisiz bir kullanım sunan Starlink, Rusya-Ukrayna savaşında ve ülkemizde yaşanan 6 Şubat depremlerinde insanların internete erişmesine yardımcı olmuştu.

Mevcut başarısını sürdüren firma, bugün toplamda 2 milyon abone sayısına ulaştığını duyurdu.

1 milyon barajını geçtiğimiz sene Aralık ayında aşan internet sağlayıcısı, bu yıl sadece Mayıs-Eylül ayları arasında 500 bin yeni abone kazandı.

Öte yandan, su anda 30’dan fazla ülkede hizmet veren Starlink’in yakın zamanda ülkemizde de aktif faaliyet göstermesi söz konusu.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk görüşmesinde Starlink Türkiye Projesi, ilk kez masaya yatırıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın açıklamalarına göre iki taraf arasındaki görüşmeler hala sürmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x