Rıza Çalımbay basın toplantısı düzenliyor (CANLI)

Beşiktaş’ta kötü gidişin ardından Burak Yılmaz istifa ederken, Rıza Çalımbay dönemi resmen başladı. Tecrübeli teknik adam basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

İşte Rıza Çalımbay’ın sözleri: “Takımın durumu pek iç açıcı değil. Çok iyi bir şekilde bir analiz etmeliyiz. Nerede sorun var onu bulmamız gerekiyor. Bugün hafif bir antrenmana çıkacağız. Yarın da maç oynayacağız. Bu benim için dezavantaj. Oyuncu arkadaşlarla konuştuk. Basına her türlü açığım. ‘Yapabilir miyiz hocam’ dediler. ‘Yaparız’ dedim. Düşünerek değil isteyerek kabul ettim. Bizim için zor bir başlangıç. Sıkıntılı bir durum. Taşın altına elimizi koyacağız. 

TARAFTARA ÇAĞRI

Bana bir görev verildikten sonra ‘yok’ demem mümkün değil. Sözümün arkasındayım. Ne olursa olsun çağrıldığım zaman seve seve yaparım. Keşke daha önce gelebilseydim. Daha farklı şeyler olacağına yürekten inanıyordum. Takım olarak bu zorlu süreci atlatacağız. Taraftar üzgün, kırgın, sinirli. İstenilen sonuçlar elde edilmiyor. Bizim taraftarı kazanmamız gerekiyor. Bana göre taraftar 1. adam. Onlar olmazsa bizim bu kaostan çıkmamız mümkün değil. Onlarla beraber biz bu işi taşıyabiliriz. Taraftara inanıyorum.  

‘EN KRİTİK MAÇ BAŞAKŞEHİR MAÇI’

Oyuncuların kapasiteleri bu değil. Bazılarının sıkıntılarını biliyoruz. Ben futbolda her şeyi gördüm. Başarıyı gördüm, başarısızlığı gördüm. Çok kriz gören takım gördüm. Önce krizi çözüyorduk. Burada zaman az. Ben bugün sabah çok erkenden geldim. Her yönden iyi olan arkadaşlarımızla maça başlayacağız. En kritik maç Başakşehir maçı.   

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x