Kanserle mücadele eden Prenses’ten özür mektubu!

Ocak’ta geçirdiği karın ameliyatı sonrası görüntü vermeyen ve yokluğuna dair birçok spekülasyon çıkan Galler Prensesi William’ın (41) eşi Galler Prensesi Kate Middleton (42), mart ayında ortaya çıkmıştı. Video yayınlayarak açıklama yapan Kate, kansere yakalandığını duyurmuştu:

Benimle çok iyi ilgilenen harika bir sağlık ekibim vardı ve bunun için çok minnettarım. O sırada kanser olmadığım düşünülüyordu. Ameliyat başarılı geçti. Ancak ameliyattan sonra yapılan testlerde kanserin mevcut olduğu tespit edildi. Bu nedenle sağlık ekibim kemoterapi sürecinden geçmemi tavsiye etti ve şu anda bu tedavinin ilk aşamalarındayım. William ve ben ailemizin iyiliği için bunu özel tutmak ve yönetmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Şu anda, hayatları kanserden etkilenen herkesi de düşünüyorum. Her ne şekilde olursa olsun bu hastalıkla karşı karşıya olan herkes için lütfen inancınızı ya da umudunuzu kaybetmeyin. Yalnız değilsiniz.

“HER GÜN İYİLEŞMEK İÇİN UĞRAŞIYOR”

Son olarak Middleton’a yakın kaynaklar, Prenses’in tedavi sürecini kapalı kapılar ardında sürdüreceğini açıkladı. Life & Style’a konuşan ve ismini paylaşamamayı tercih eden bir kaynak; “Kate her gün iyileşmek için uğraşıyor” dedi ve ekledi:

Kate, herhangi bir şey yapması ya da biriyle görüşmesi için kendisine baskı yapmıyor, çünkü böyle bir durumlar iyileşme sürecini çok daha stresli hale getirebilir. Kimsenin ne düşündüğünü gerçekten umursamıyor. Prenses, çocukları için hayatı olabildiğince normal hale getirmeye çalışıyor. Kate onlar okuldayken dinlenmeye zaman ayırıyor, böylece çocuklar evdeyken kendisinin en neşeli versiyonu olabiliyor.

“AİLESİ ENDİŞELENDĞİ İÇİN KENDİNİ KÖTÜ HİSSEDİYOR”

“İyileşmeye son derece odaklanmış durumda. William çok endişeleniyor ama Kate ona her şeyin yoluna gireceği konusunda güvence veriyor. Hatta kraliyet etkinliklerine katılmayarak elbise masrafından tasarruf ettiğiyle ilgili şakalar bile yapıyor. Kate, ailesi kendisi bu kadar endişelendiği için kendini çok kötü hissediyor ve birlikte yapabilecekleri özel bir aktivite arıyor.”

PRENSES’TEN ÖZÜR MEKTUBU

Öte yandan Kate Middleton, Cumartesi günü yapılan ‘Trooping the Colour’ öncesi provaya katılmadığı için İrlanda Muhafızları’ndan özür diledi. Galler Prensesi, sosyal medyadan paylaştığı mektupta şu ifadelere yer verdi:

Trooping the Colour öncesinde size yazmak ve hepinizle ne kadar gurur duyduğumu bildirmek istedim. Bu yıl geçit törenine katılacak herkesin aylardır pratik yapmasını, üniformalarının ve talimlerinin kusursuz olması için saatlerini adamasını takdirle karşılıyorum. Albayınız olmak büyük bir onurdur ve bu yılki Albaylar Töreninde selamlama konuşmasını yapamayacağım için çok üzgünüm. Lütfen Alay’a özürlerimi iletin, umarım çok yakında hepinizi bir kez daha temsil edebilirim. Lütfen katılan herkese en iyi dileklerimi iletin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x