İmamoğlu’ndan Süper Kupa Önerisi: “İkiye Bölünsün”

Suudi Arabistan yönetiminin Mustafa Kemal Atatürk posterleri ve tişörtleri ile sahaya çıkılmasına izin vermemesi üzerine karşılaşmaya çıkmayı reddeden Fenerbahçe ve Galatasaray, bu gece yarısı Türkiye’ye dönecek.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaşananların üzücü olduğunu ve her iki kulübün de Türk milleti adına Atatürk’e sahip çıktığını belirterek, kupa hakkında dikkat çekici bir öneride bulundu.

“2023 YILI SÜPER KUPASI İKİYE BÖLÜNSÜN”

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İmamoğlu, Yabancı bir ülkede, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırası üzerinden yaşananlar milletimizi derinden üzmüştür. Ne var ki iki güzide kulübümüz Atatürk’e, milletimiz adına sahip çıkıp gereğini yapmıştır. Bu maç artık bir rekabeti değil, milli birliğimizi temsil eder hale gelmiştir. Bu anlamlı tavrı daimi kılmak için her iki camia ve yöneticilerine bir önerim var: Bu finalin kaybedeni yok, 2 kazananı vardır. 2023 yılı Süper Kupası’nın, ikiye bölünerek ebedi rekabet ve dostluğun ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’e olan sonsuz bağlılığımızın simgesi olarak iki kulübün müzesinde sergilenmelidir. Bu duruş milletimizin gönlünde her daim anlamlı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir